View Single Post
Old 12-06-2012, 08:54 PM   #35
we already won
tpols's Avatar
Join Date: Jun 2010
Posts: 20,527
Default Re: Eating on $4 a day

Originally Posted by konex
A six pack of Ramen is like $2. Buy some pasta sauce and you're good to go for a few days
Ramen has like 300 cals so that only 1800 cals..

I could never live off 4 dollars a day but then again I probably eat over 3k cals a day and try to enjoy my food because thats what keeps me eating. I cant do rice and beans all day, no satisfaction.
tpols is online now   Reply With Quote